HSPY - Programmable DC Power Supply 0-400V, 0-1A 400W HSPY-400-01
PKR 62,000.00
SKU
MD-01257
Hspy 400V 1A DC programmable power supply output of 0-400V,0-1A adjustable 400
Feature:
Application:
3.This product is available PLC control, control power supply output voltage and current
Specification:
1.Input voltage:220V
2.Output voltage range :0-400V (adjustable)
3.Output current range :0-1A (continuously adjustable)
4.Power: 400W
5.Voltage / Current Display: LCD display four
6.Load Regulation: Voltage 0.02% + 2m
7.Current 0.02% + 2mA
8.Setting accuracy: Voltage 0.1%
9. Current 0.1%
10.Display accuracy: Voltage 0.1%
11.Current 0.1%
12.Setting resolution: Voltage: 10mV
13. Current 1mA
14.Display resolution: Voltage: 10mv
15.Current: 1mA
16.Ripple and Noise: Voltage ≤ 2mVrms
17. Current ≤ 3mArms
18.Readback value Temperature coefficient: 50PPM
19.Dimensions: 185 * 85 * 120mm
20.Weight: 1.45Kg
Package Included:
1 x Adjustable DC Power Supply
1 x Power line
1 x Communication Serial Line
1 x Tester line
More Information
Part Number HSPY-400-01
Manufacturer HSPY
Weight (KG) 1.500000
Product Availability In Stock
Voltage (V) NA
Output Voltage 0-400 V
Output Impedance NA
Power 400W