Yageo: Thick Film Resistor - SMD 12KOhm 0402 1% 1/16W 12K - RC0402FR-0712KL
PKR 5.00
SKU
MD-01302
  • Buy 25 for PKR 4.50 each and save 10%
  • Buy 100 for PKR 3.75 each and save 25%
  • Buy 250 for PKR 3.00 each and save 40%
  • Buy 1000 for PKR 2.25 each and save 55%
  • Buy 2500 for PKR 1.50 each and save 70%
Yageo: Thick Film Resistor - SMD 12KOhm 0402 1% 1/16W 12K - RC0402FR-0712KL is available to buy in increments of 10
More Information
Part Number RC0402FR-0712KL
Manufacturer Yageo
Weight (KG) 0.001000
Resistance Value (Ohm) 12K Ohm
Power Rating 0.0625W (1/16W)
Tolerance 1%