Yageo: Thick Film Resistor - SMD 220KOhm 0402 1/16W 1% - RC0402FR-07220KL
PKR 5.00
SKU
MD-01301
  • Buy 50 for PKR 3.50 each and save 30%
  • Buy 250 for PKR 2.75 each and save 45%
  • Buy 1000 for PKR 2.00 each and save 60%
Yageo: Thick Film Resistor - SMD 220KOhm 0402 1/16W 1% - RC0402FR-07220KL is available to buy in increments of 10
More Information
Part Number RC0402FR-07220KL
Manufacturer Yageo
Weight (KG) 0.000100
Resistance Value (Ohm) 220K Ohm
Power Rating 0.0625W (1/16W)
Tolerance 1%