UniOhm: Thick Film Resistor- SMD 100KOhm 1206 1% 1/4W 100K - RF1206-100K-HS
PKR 5.00
SKU
MD-01264
  • Buy 100 for PKR 4.00 each and save 20%
  • Buy 250 for PKR 3.25 each and save 35%
  • Buy 1000 for PKR 2.75 each and save 45%
  • Buy 2500 for PKR 2.25 each and save 55%
  • Buy 5000 for PKR 1.50 each and save 70%
UniOhm: Thick Film Resistor- SMD 100KOhm 1206 1% 1/4W 100K - RF1206-100K-HS is available to buy in increments of 10
3.2 mm × 1.6 mm (0.13 in × 0.063 in). Typical power rating for resistors = 0.25 watt
100K OHM Resistor SMD 1/4 Watt,1%
Package :1206
More Information
Part Number RF1206-100K-HS
Manufacturer UniOhm
Weight (KG) 0.000010
Resistance Value (Ohm) 100K Ohm
Power Rating 0.125W (1/8W)
Tolerance 1%