UniOhm: Think Film Resistor - SMD 620Ohm 1206 1% 0.25W 1/4W RF1206-620R-HS
PKR 5.00
SKU
CR-00001
  • Buy 25 for PKR 3.00 each and save 40%
  • Buy 100 for PKR 1.75 each and save 65%
  • Buy 250 for PKR 1.25 each and save 75%
  • Buy 500 for PKR 1.00 each and save 80%
  • Buy 1000 for PKR 0.80 each and save 84%
  • Buy 2500 for PKR 0.50 each and save 90%
  • Buy 5000 for PKR 0.40 each and save 92%
More Information
Part Number RF1206-620R-HS
Manufacturer UniOhm
Weight (KG) 0.000100
Resistance Value (Ohm) 620 Ohm
Power Rating 0.25W (1.4W)
Tolerance 1%