Yageo: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD 1uF 0603 25V 20% Y5V - CC0603ZRY5V8BB105
PKR 20.00
SKU
CP-02132
  • Buy 10 for PKR 19.00 each and save 5%
  • Buy 25 for PKR 18.00 each and save 10%
  • Buy 100 for PKR 15.00 each and save 25%
  • Buy 250 for PKR 13.00 each and save 35%
  • Buy 500 for PKR 11.00 each and save 45%
Product Attribute Attribute Value
YAGEO
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
1 uF
25 VDC
Y5V
- 20 %, + 80 %
0603
0.8 mm
- 30 C
Cut Tape
Capacitance - nF: 1000 nF
Class: Class 2
Length: 1.6 mm
Package / Case: 0603 (1608 metric)
More Information
Part Number CC0603ZRY5V8BB105
Manufacturer Yageo
Weight (KG) 0.001000
Capacitance (F) 1uf
SMD_Package SMD/SMT-0603
Tolerance 20%