We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Weifeng Tripod WF-573
PKR 42,750.00
SKU
MD-00880
- Buy 5 for PKR 40,610.00 each and save 5%
- Buy 10 for PKR 38,475.00 each and save 10%
Weifeng Tripod WF-573
SPECIFICATIONS:
- Maximum height : 1700mm (66.9 in)
- Minimum height : 255mm (10.0 in)
- Folded height : 470mm (18.5 in)
- Maximum tube diameter : 29mm (1.1 in)
- Net weight : 2500g (5.5 lbs)
- Maximum load capacity : 8kg (17.6 lbs)
PACKAGE INCLUDES:
- 1 X Weifeng Tripod WF-573
| Weight (KG) | 0.100000 |
|---|---|
| Manufacturer | Weifeng |
| Model | WF-573 |
| Maximum Height | 1700mm |
| Minimum Height | 255mm |
| Folded Height | 470mm |
| Tube Diameter | 29mm |
| Load Capacity | 8kg |
Write Your Own Review