Vishay: Tantalum Capacitor Solid 33uF 2917 35V 20% 0.1Ohm - T55D336M035C0100
PKR 390.00
SKU
MD-01789
  • Buy 25 for PKR 351.00 each and save 10%
  • Buy 100 for PKR 292.50 each and save 25%
  • Buy 250 for PKR 253.50 each and save 35%
Cap Tant Solid 33uF 35V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-30 0.1 Ohm 105°C T/R
Product Attribute Attribute Value
Vishay
Tantalum Capacitors - Polymer
Reel
33 uF
35 VDC
20 %
100 mOhms
2917
2.8 mm
D Case
- 55 C
+ 105 C
Length: 7.3 mm
Product: Tantalum Organic Polymer Low ESR
Width: 4.3 mm
Leakage Current: 115.5 uA
Dissipation Factor DF: 10 %
Moisture Sensitive: Yes
Ripple Current: 1.5 A