Vishay Semiconductors:B40C1000G-E4/51
PKR 0.00
Only 1 left
SKU
MD-01346
B40C1000G-E4/51
Bridge Rectifiers 1.0 Amp 65 Volt
B40C1000G-E4/51 ECAD Model
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool. Learn More.
 Compare Product
In Stock: 1.628
1.628 Can Dispatch Immediately
0
11 Weeks
Minimum: 1   Multiples: 1
Vishay
Bridge Rectifiers
Single Phase Bridge
Through Hole
Through Hole
WOG-4
65 V
1 V
45 A
- 40 C
+ 125 C
9.86 mm
8.84 mm
5.6 mm
Bulk
Bridge Rectifiers
Vishay Semiconductors
10 uA
Diodes & Rectifiers
40 V