We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
TE Connectivity: Thick Film Resistor - 10KOhm 1206 1% 1/4W AEC-Q200 Automotive Moisture Resistant - CRGCQ1206F10K
PKR 10.00
SKU
MD-01457
- Buy 25 for PKR 9.00 each and save 10%
- Buy 100 for PKR 7.50 each and save 25%
- Buy 250 for PKR 6.50 each and save 35%
- Buy 1000 for PKR 5.50 each and save 45%
- Buy 2500 for PKR 4.50 each and save 55%
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 1206 10K 1% SMD ResistorThick Film Resistors - SMD CRGCQ 1206 10K 1% SMD Resistor
Specifications
| Part Number | CRGCQ1206F10K |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity |
| Weight (KG) | 0.001000 |
| Resistance Value (Ohm) | 10K Ohm |
| Power Rating | 0.25W (1.4W) |
| Tolerance | 1% |
| SMD_Package | SMD/SMT-1206 |
| Product Availability | Available on Demand |
Write Your Own Review