We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Stainless Steel Nozzle Throat (M6x26) For Reprap 3D Printer
PKR 300.00
SKU
MD-00771
- Buy 3 for PKR 285.00 each and save 5%
- Buy 10 for PKR 270.00 each and save 10%
- Buy 50 for PKR 240.00 each and save 20%
Stainless Steel Nozzle Throat (M6x26) For Reprap 3D Printer
SPECIFICATIONS:
- Material: Stainless Steel
- Inner diameter:2mm
- Outer thread: M6
- Length: 26mm
- Suitable for 1.75 Filament
- Application:3D printer extruder
PACKAGE INCLUDES:
- 1 X Stainless Steel Nozzle Throat (M6x26) For Reprap 3D Printer
| Weight (KG) | 0.200000 |
|---|---|
| Manufacturer | Made in China |
| Product Availability | In Stock |
| Voltage (V) | NA |
| Power | NA |
| Material | Stainless Steel |
| Thermistor Size | 1.75mm Filament |
| Structure | NA |
| Nozzle Type | NA |
| Shaft Bore Size | 2mm |
| Diameter | 2mm Inner diameter |
| Size (mm) | 26mm |
Write Your Own Review