We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Semikron Metaloxide Varistor Module SKVC 20A/460 (460V/190A)
PKR 8,100.00
SKU
MD-00950
- Buy 5 for PKR 7,695.00 each and save 5%
- Buy 20 for PKR 7,290.00 each and save 10%
Semikron Metaloxide Varistor Module SKVC 20A/460 (460V/190A)
SPECIFICATIONS:
- Part Number: 07186980
- Tariff Number: 85334010
- Manufacturer: SEMIKRON
- Overvoltage protection.
- Suitable for use in industrial applications.
RELATED DOCUMENTS:
PACKAGE INCLUDES:
- 1 X Semikron Metaloxide Varistor Module SKVC 20A/460 (460V/190A)
| Weight (KG) | 0.125000 |
|---|---|
| Manufacturer | SEMIKRON |
| Model Number | SKVC 20A/460 |
| Voltage (Min) | NA |
| Voltage (Max) | 460V |
| Power | NA |
| Current (A) | 190A |
| Temperature Range (Min) | -40°C |
| Memory | NA |
| Num of Pin's | NA |
| SMD_Package | NA |
Write Your Own Review