We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Miniature Helical SMA Antenna (433MHz)
PKRĀ 2,000.00
SKU
MD-00539
Miniature Helical SMA Antenna (433MHz)
FEATURES:
- 1/4 Monopole Antenna
- Omni Directional
- VSWR <2.0
- SMA Male connector
- 50ohm Impedance
- +2dBi Gain
- Length: 58mm
- ABS / Rubber Housing
RELATED DOCUMENTS:
APPLICATIONS:
- General Low Power Radio.
- M2M Applications
- Telemetry
PACKAGE INCLUDES:
- 1 X Miniature Helical SMA Antenna (433MHz)
| Part Number | NA |
|---|---|
| Manufacturer | Made in China |
| Weight (KG) | 0.020000 |
| Model | ANT-4HEL2-SMA |
| Frequency | 433MHz |
| Frequency Bands | NA |
| Frequency Response | NA |
| Gain | 2dB |
| Length | 58 mm |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
L- shape SMA Right Angle AntennaPKRĀ 550.00