Meanwell: AC-DC Single Output Power Supply with PFC; 48VDC 105A 5000W - RST-5000-48
PKRĀ 578,000.00
SKU
MS-02086
AC-DC Single output power supply with PFC; 3 wire 196-305 or 4 wire 340-530 VAC; Output 48VDC at 105A; Current sharing 1+3 unit; Built-in Dc fan
Specifications
Technical data
Brand
Mean Well
Item number
RST-5000-48
Series
RST-5000
Description