We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
UltraFire Rechargeable Lithum Battery LC18650 (3.7V)
PKR 300.00
SKU
MD-00258
- Buy 3 for PKR 290.00 each and save 3%
- Buy 10 for PKR 280.00 each and save 7%
- Buy 50 for PKR 270.00 each and save 10%
UltraFire Rechargeable Lithum Battery LC18650 (3.7V)
FEATURES:
- voltage:3.7V
- Current:2400mah
- Rechargeable Battery
- Brand:UltraFire Lithum Battery
- Model:LC18650
PACKAGE INCLUDES:
- 1 X UltraFire Rechargeable Lithum Battery LC18650 (3.7V)
| Part Number | NA |
|---|---|
| Weight (KG) | 0.025000 |
| Manufacturer | Made in China |
| Voltage (Min) | NA |
| Voltage (Max) | NA |
| Output Voltage | 3.7V |
| Power | NA |
| Current (A) | 2400mAh |
| Frequency | NA |
| Output Type | DC |
| Range | NA |
| Temperature Range (Min) | NA |
| Temperature Range (Max) | NA |
| Operating System | NA |
| Resistance Value (Ohm) | 1 Ohm |
| Num of Pin's | NA |
| Size (mm) | 18X67X18mm |
Write Your Own Review