Kemet: Multilayer Ceramic Capacitor MLCC - 22pF 50V 0805 5% - C0805C220J5GAC7800
PKR 15.00
SKU
MD-01295
  • Buy 25 for PKR 13.50 each and save 10%
  • Buy 100 for PKR 11.25 each and save 25%
  • Buy 250 for PKR 9.75 each and save 35%
  • Buy 1000 for PKR 8.25 each and save 45%
  • Buy 4000 for PKR 6.00 each and save 60%
KEMET
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Standard
22 pF
50 VDC
C0G (NP0)
5 %
0805
0.78 mm
- 55 C
+ 125 C
General Type MLCCs
SMD/SMT
Bulk
2 mm
0805 (2012 metric)
1.25 mm
KEMET
Class 1
Ceramic Capacitors
Capacitors
C0805C220J5GACTU
5,500 mg
More Information
Part Number C0805C220J5GAC7800
Manufacturer Kemet
Weight (KG) 0.001000
Capacitance (F) 22p
SMD_Package SMD/SMT-0805
Tolerance 5%