Infineon - BSM200GA120DN2- IGBT Module Single Switch 1200V 300A Chassis Mount
PKR 1,550.00
SKU
MD-01427
IGBT Modules 1200V 200A SINGLEIGBT Modules 1200V 200A SINGLEBSM200GA120DN2BSM200GA120DN2
Infineon
IGBT Modules
IGBT Silicon Modules
Single
1200 V
2.5 V
300 A
200 nA
1550 W
62 mm
- 40 C
+ 150 C
Tray
36.5 mm
106.4 mm
Si
61.4 mm
Infineon Technologies
Chassis Mount
20 V