Inductive Proximity Sensor Switch 2-wire NO, 12mm - LJ12A3-4-J/EZ
PKRĀ 1,150.00
Only 5 left
SKU
MD-01905
Parameters
  • Power supply voltage: 90-250VAC
  • Detection distance: 4mm (effective detection distance 0-4mm)
  • Load current: 400MA (no more than)
  • Output Type: AC Second line
  • Output Status: normally open (NO)
  • Detection of objects: metal materials
  • Product Material: Metal parts: copper
  • plastic parts: PBT
  • External Lead: 1.2 meters (standard, and the other according to customer requirements)
  • Output indication: LED (red)
  • Overall Specifications:
    • Diameter: 12MM
    • Thread Length: 40MM
    • Overall Length: 60MM