We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Hirose Electric - U.FL-2LP-068N1T-AC-(50)
PKR 1,250.00
SKU
MD-01043
- Buy 10 for PKR 1,190.00 each and save 5%
- Buy 25 for PKR 1,125.00 each and save 10%
Cable Assembly Coaxial U.FL to U.FL Female to Female 1.13mm OD Coaxial Cable 1.969" (50.01mm)
Cable Assembly Coaxial U.FL to U.FL Female to Female 1.13mm OD Coaxial Cable 1.969" (50.01mm)
Features:
| Categories | Cable Assemblies |
|---|---|
| Coaxial Cables (RF) | |
| Manufacturer | Hirose Electric Co Ltd |
| Series | U.FL |
| Part Status | Active |
| Gender | Female to Female |
| Style | U.FL to U.FL |
| 1st Connector | U.FL Plug, Female Socket, Right Angle |
| 2nd Connector | U.FL Plug, Female Socket, Right Angle |
| Length | 1.969" (50.01mm) |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6GHz |
| Color | Gray |
| Features | Shielded |
| Operating Temperature | - |
Documents:
| Manufacturer | Hirose Electric Co Ltd |
|---|---|
| Weight (KG) | 0.005000 |
Write Your Own Review


