Delta: Medical ATX Form Factor Power Supply 350W - MDS-350AD701-AA
PKR 48,300.00
SKU
MD-01677
Switching Power Supplies
RoHS:  Details
3.3 VDC
5 VDC
7 Output
350 W
Enclosed
100 VAC to 240 VAC
8 A
9 A
Medical
Chassis
194 mm
100 mm
40.5 mm
MDS
Approvals: IEC60601-1, EN60601-1
Input Frequency: 50 Hz to 60 Hz
Isolation Voltage: 4 kVAC
Type: AC-DC Converter
Brand: Delta Electronics
Compliance: IEC60601-1, EN60601-1
Efficiency: 82 %
Load Regulation: Regulated
Output Current-Channel 3: 8 A
Output Current-Channel 4: 1.25 A
Output Voltage-Channel 3: 12 VDC
Output Voltage-Channel 4: - 12 VDC