DC Electric Linear Actuator XYDHA12-100 (100mm/750N)
PKR 11,800.00
Only 2 left
SKU
MD-00779
  • Buy 3 for PKR 11,210.00 each and save 5%
  • Buy 10 for PKR 10,856.00 each and save 8%
SPECIFICATIONS:
  1. 12 DC Volt
  2. 100mm=4" DC Electric Linear Actuator
  3. 100mm=4" Extension
  4. 205mm=8.2" Compressed Length
  5. 305mm=12.2" Extended Length
  6. 750N=75KG=165 Pound Max Lift
  7. 10mm/second=0.4inch/second speed
  8. 6.5mm Diameter Mounting holes
  9. 20mm Diameter Shaft
  10. Wiring included, pre-installed.
  11. Built-in clutch and limited switch prevents over-extending and over-compressing.
  12. Aluminum Alloy House material
  13. Aluminum Alloy  extend shaft material
PACKAGE iNCLUDES:
1 X DC Electric Linear Actuator XYDHA12-100 (100mm/750N)