We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Click: STRIDE whip/straight 2.4 GHz WiFi Antenna, IP65 - SE-ANT210
PKRĀ 4,900.00
SKU
MD-01754
STRIDE whip/straight 2.4 GHz WiFi antenna, IP65, connector mount. For use with SE-SL3011-WF VPN router and CLICK PLUS PLCs.
Specifications
| Technical Attributes | |
|---|---|
| Brand | STRIDE |
| Item | 2.4 GHz WiFi antenna |
| Antenna Type | Whip/straight |
| Antenna Connector | RP-SMA (M) |
| Frequency Range | 2.4-2.5 GHz |
| Gain | 1.8 dBi |
| Maximum Power | 1W |
| Height | 1.2in |
| Mounting | Connector |
| IP Rating | IP65 |
| For Use With | SE-SL3011-WF VPN router and CLICK PLUS PLCs |
| Application | 802.11 b/g/n |
| Part Number | SE-ANT210 |
|---|---|
| Manufacturer | Koyo Electronics Industries |
| Weight (KG) | 0.050000 |
| Product Availability | Available on Demand |
Write Your Own Review